Haber

Kayapa Spor BÜGED Futbol Turnuvasında Şampiyon Oldu

Bu yıl 8.’si düzenlenen BÜGED futbol turnuvasının her maçını binlerce kişi izledi. İlkay Gündoğan imzalı topla başlayan turnuvanın maçları süper lig maçlarına benzemedi. Kayapaspor Şampiyonlar Ligi’nde final havasında geçen karşılaşmada Burunca, Sporyenerek şampiyon oldu.

Büyükorhan ilçelerinden 24 grubun katıldığı turnuvada takımlar 2 ay mücadele etti ve şampiyon Kayapa Spor oldu. Son mücadelede Kayapa Spor ile Burunca Spor karşı karşıya geldi ve Kayapa Spor rakibini 4-2 yenerek şampiyon oldu.

Müsabakalar sonucunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Bursa Ak Parti Milletvekili Mustafa Yavuz, Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz, Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Nurullah Yıldız ve BÜGED Lideri Emrah Seyrek takdim etti.

Büyükorhan Gençlik Derneği’nin Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlediği turnuvanın gelirinin tamamı Büyükorhanlı üniversite öğrencilerine burs olarak verilecek.

Bugüne kadar yüzlerce öğrenciye burs veren BÜGED, örnek faaliyetleriyle herkesin takdirini kazanıyor.

Büyükorhanlı gençleri sporla buluşturmak için farklı alanlarda spor etkinlikleri düzenleyeceklerini söyleyen Büyükorhanlı Gençlik Derneği Başkanı Emrah Seyrek, Büyükorhanlıların dayanışmasını sporla artırmaya çalıştıklarını söyledi.

Seyrek, “İlçemizin gençlerini sportif faaliyetlerle buluşturmaya ve dayanışmayı artırmaya çalışıyoruz. Turnuvadan elde edilecek gelirin tamamını Büyükorhanlı üniversite öğrencilerine burs için kullanacağız. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Bey. Aktaş, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Nurullah Yıldız, ana sponsorumuz iş adamı Mustafa Yelbey’e, diğer tüm sponsorlarımıza ve turnuvamıza katılan tüm takımlarımıza teşekkür ediyor, Şampiyon Kayapa Spor’u kutluyorum.” konuştu. – BURSA

sarkikaraagachaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu