Haber

Başkan Arslan, deprem bölgesinde

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, beraberindeki başkan yardımcıları ve meclis üyeleriyle birlikte deprem felaketinin yaşandığı illere gitti. Bölgede yürütülen çalışmaların dayanağı olan Önder Arslan, depremzedeleri ziyaret ederek acılarını paylaştı.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen deprem felaketinin ardından hızla harekete geçen Edremit Belediyesi, iş makineleri, takviye işçi ekibi, seyyar mutfak ve onlarca TIR yardım malzemesini bölgeye sevk etti. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan, Belediye Başkan Yardımcıları Tümdeniz Çelebi, Tayfun Gerkuş ve meclis üyeleriyle birlikte deprem felaketinin yaşandığı illere gitti. Kahramanmaraş merkez, Elbistan, Nurhak ilçeleri ve Adıyaman Gölbaşı ilçelerinde arama kurtarma çalışmalarına destek veren Önder Arslan ve beraberindekiler, depremzedelerle bir araya geldi. Yanında götürdükleri yardımları ilk elden teslim etti ve taziyelerini iletti.

Özellikle soğuk hava koşullarında deprem bölgesinde çadırlarda yaşamak zorunda kalan çocuklara oyuncak ve yiyecek dağıtarak depremzedelerimizin acılarına ortak oldu.

Kahramanmaraş – Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, son durum hakkında bilgi almak için Adıyaman – Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım ile bir araya gelerek Edremitlilere başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Depremden etkilenen bölgelerdeki vatandaşlarımızla bir araya gelerek Edremit halkına başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Yardım noktasında Edremit adına üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu belirttim. Hep birlikte, birlik ve beraberlikle yaralarımızı saracağız. Hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu